Archiwum ‘„Muchomorkowy Express”’ Category

postheadericon Zapraszamy na zebranie

W poniedziałek, 16 kwietnia o godz.16.00 zapraszamy Rodziców na zebranie w sprawie podsumowania gotowości szkolnej dzieci. Obecność Rodziców obowiązkowa

postheadericon W najbliższym czasie u Muchomorków….

  • W przyszłą środę, 21 lutego Muchomorki wezmą udział w kolejnych zajęciach z psem Bono, z zakresu dogoterapii.

  • We wtorek, 27 lutego pojedziemy na wycieczkę do Planetarium Śląskiego na seans „Przy ulicy Astronomów”

Wyjazd o godz. 7.30. Zbiórka o godz. 7.25 w szatni. Powrót na obiad ok.11.30. Prosimy, aby w tym dniu dzieci zjadły lekkie śniadanie w domu, my zabierzemy ze sobą rogaliki i soczki.

 

postheadericon Dzień Babci i Dziadka

Muchomorki zapraszają swoje Babcie i Dziadków na przedszkolną uroczystość z okazji ich święta w piątek, 19.01. 2018 o godz. 12.15 

postheadericon Poznajemy sekrety roślin iglastych

Święta za pasem, pora ubierać choinki w naszych domach. Ale czym właściwie jest choinka???    Muchomorki wiedzą już o tych roślinach bardzo wiele!

   Dzisiaj na zajęciach odwiedziła nas Pani Basia – botanik      ze sklepu zielarskiego GYNSI PYMPEK na ulicy Garncarskiej. Zaprezentowała nam w bardzo ciekawy sposób różne rośliny iglaste. Poznawaliśmy ich wygląd, nazwy, zapachy, a także walory zdrowotne. Dziękujemy Pani Basi

postheadericon Świąteczne spotkanie z Rodzicami

Serdecznie dziękujemy uczestnikom naszego świątecznego spotkania. Życzymy wszystkim Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku!

postheadericon Promujemy zdrowy tryb życia

Pamiętacie, jak Maksiu zchęcał nasze Muchomorki do biegania? Dzisiaj Hania pochwaliła nam się swoimi sukcesami sportowymi. Razem z bratem i rodzicami brała udział w II Zimowym Rajdzie Nordic Walking, który odbył się w Złotoryi. Hania przyniosła do przedszkola medal i puchar za zajęcie I miejsca w kategorii K1 . Serdecznie gratulujemy sportowej rodzince, życzymy dalszych sukcesów sportowych. Jesteśmy dumni z Hani!!!

postheadericon Muchomorki w Operze Śląskiej

Dzisiaj byliśmy uczestnikami wielkiego wydarzenia! Pojechaliśmy na wycieczkę do Opery Śląskiej w Bytomiu               na spektakl baletowy pt. „Dziadek do orzechów”. Byliśmy już kilkakrotnie w teatrze, ale tej magii, jakiej doznaliśmy dzisiaj w trakcie spektaklu baletowego, chyba jeszcze nie przeżyliśmy. Oczarował nas wystrój gmachu opery, świątecznie udekorowane korytarze, a także pięknie złocona sala koncertowa. Poczuliśmy, że jest to miejsce szczególne, gdzie można przeżyć coś niezwykłego.  Do krainy baśni, w której dominowała ciepła atmosfera Bożego Narodzenia, przenieśli nas artyści baletu. Towarzyszyła im orkiestra Opery Śląskiej ( moglismy obserwować na żywo pracę muzyków). A jeśli chcecie poznać historię Dziadka do orzechów, zapytajcie Muchomorków. W galerii zamieszczono zdjęcia z oglądanego przez nas spektaklu, które zilustrują opowiadanie Waszych pociech. 

postheadericon NIECH ŻYJE NAM GÓRNICZY STAN!

W poniedziałek, 4 grudnia gościliśmy w naszej sali górnika. Dzień Górnika, czyli Barbórka był doskonałą okazją do tego spotkania – nasze zaproszenie przyjął dziadek Leny. Opowiedział nam o ciężkiej pracy w kopalni, pokazał zdjęcia,               a także zaprezentował szpadę górniczą i kordzik. 

Mogliśmy przymierzyć prawdziwe czako. Wręczyliśmy górnikowi świąteczną laurkę… było też trochę słodyczy:)

Po spotkaniu przedszkolaki  przelały wiedzę na temat kopalni    i górników na papier. Rysunki węglem przyozdobiły naszą salę i przypominają nam o ciężkiej, niebezpiecznej pracy śląskich mężczyzn – naszych tatusiów, dziadków i wujków.      Dziękujemy Wam! 

postheadericon Wycieczka do Opery Śląskiej

Jak już informowaliśmy, w środę, 6 grudnia o godz. 9.30 wyjeżdżamy na wycieczkę do Opery Śląskiej w Bytomiu na spektakl baletowy „Dziadek do orzechów”. Dzieci zjedzą w przedszkolu śniadanie, a zamiast obiadu zabierzemy ze sobą suchy prowiant. Prosimy, aby każde dziecko zabrało z domu mały plecaczek, do którego my w przedszkolu włożymy prowiant: banana, rogalika i wodę mineralną.   Po powrocie w przedszkolu będzie jeszcze podwieczorek. Powrót przewidujemy ok. 14-14.30. 

postheadericon Światowy Dzień Misia u Muchomorków

W ubiegły piątek grupa Muchomorków brała udział w zajęciach integracyjnych w Zespole Szkół Specjalnych im. Matki Teresy z Kalkuty. Zostaliśmy tam zaproszeni przez mamusię Róży i jej koleżanki, które uczą w tej szkole niepełnosprawne dzieci. Wspólnie z naszymi nowymi kolegami i koleżankami obejrzeliśmy teatrzyk o Jesieni, a następnie bawiliśmy się w kółeczku, rysowaliśmy misiowe maski i wspólnie z dziećmi bawiliśmy się przy piosence o misiach. Później zaproszono nas do zwiedzania szkoły. Obejrzeliśmy, jak wygląda klasa w szkole specjalnej,  najbardziej spodobała nam się sala terapii SI. 

W związku z tym, że spotkaliśmy się w przeddzień światowego Dnia Pluszowego Misia, misie były tematem przewodnim naszego spotkania. Wzięliśmy udział w akcji organizowanej przez Komisariat Policji w Żorach – zbiórce pluszaków na rzecz dzieci poszkodowanych w wypadkach i innych przykrych zdarzeniach losowych. Przywieźliśmy ze sobą nasze własne pluszowe zabawki, żeby oddać je innym i w ten sposób podarować radość smutnym dzieciom. Przedszkolaki wróciły do przedszkola, a misie pojechały na Komisariat Policji, gdzie rozpoczęły służbę – oczekują na ważną misję, kiedy zostaną oddane w ręce potrzebujących. Dziękujemy wszystkim dzieciom i Rodzicom!!!