Archiwum ‘„Misiakowy Kurier”’ Category

postheadericon Park Piaskownia Spotkanie z leśnymi Skrzatami

W dniu 5.10.2018 wybraliśmy się do Parku Piaskownia na wycieczkę pt. „Śladami leśnych wędrówek”. Przyjechaliśmy tam bezpłatną komunikacją. Na miejscu czekały na nas zagadki leśnego Skrzata. Żwawo podążaliśmy za wskazówkami z mapy i wykonywaliśmy przygotowane dla nas zadania. Na koniec spotkaliśmy się Panem Leśniczym, który opowiedział nam dokładnie o florze i faunie lasu. Dziękujemy wszystkim za wspaniałe wrażenia i możliwość doświadczenia przyrody w takiej formie.

postheadericon Pola Nadziei

postheadericon Dzień Chłopaka

postheadericon Przyjaciele Misia Marcysia

postheadericon Na sportowo

postheadericon Kartka z okazji 100 lecia Niepodległości

Misiaki biorą udział w ogólnopolskim projekcie „Kartka z okazji setnej rocznicy Niepodległości”. Jeśli ktoś ma ciekawą i niezapisaną widokówkę naszego miasta prosimy o  przyniesienie jej do przedszkola. Wspólnie będziemy opisywać historię naszego pięknego miasta, aby wraz z dołączoną kartką wysłać do  różnych przedszkoli w naszym kraju. My również otrzymamy od nich informację zwrotną.

postheadericon Wykopki

W dniu 13.09.2018 dzieci wyruszyły do gospodarstwa rolnego w Rudziczce na WYKOPKI. Po zwiedzeniu wszystkich „zakamarków” ( ogród, sad, pole itp.) zakasaliśmy rękawy i ruszyliśmy do pracy ;). Najpierw próbowaliśmy wykopać ziemniaki za pomocą motyki, lecz marny to był rezultat. Z pomocą przybył gospodarz, który specjalną maszyną i traktorem wykopał nam całe rzędy ziemniaków. My za to ochoczo ruszyliśmy je zbierać. Dziewczyny rywalizowały z chłopcami, która drużyna zbierze najwięcej. Po „ciężkiej” pracy, każdy spróbował domowego żurku i pieczonych ziemniaków z ogniska. A na podwieczorek gospodyni podarowała nam oooogromnego arbuza. Było przeeeepysznie. Dziękujemy wszystkim za pomoc i organizacje tego ciekawego dnia

postheadericon Spotkanie dla rodziców

SZANOWNI RODZICE!

Zapraszam na spotkanie rodziców zainteresowanych indywidualnym nauczaniem, pomocą psychologiczno-pedagogiczną oraz kształceniem uczniów niepełnosprawnych                                              w dniu 26.09.2018 r. o godzinie 1600. 

Plan spotkania

  • zapoznanie rodziców z obowiązującymi w tym zakresie podstawami prawnymi
    z uwzględnieniem danego typu szkoły/placówki
  • przedstawienie organizacji indywidualnego nauczania – miejsce realizacji zajęć
  • organizacji kształcenia uczniów niepełnosprawnych (m.in. indywidualnego programu edukacyjno-terapeutycznego – realizacja wybranych zajęć indywidualnie z uczniem lub w grupie liczącej 5 osób, dokonywanie okresowej wielospecjalistycznej oceny poziomu funkcjonowania ucznia co najmniej 2 razy w roku, udziału rodziców w pracach zespołu)
  • organizacji i udzielania pomocy psychologiczno-pedagogicznej, w tym również rodzicom.

postheadericon PIKNIK NA POWITANIE:):)

W dniu 10.09 2018 Miś Marcyś zaprosił nasza grupę na wspaniały piknik. Kazał nam przyjechać komunikacją miejską do Kleszczowa, gdzie zostawił nam dalsze wskazówki….. Na drzewach, płotach i ogrodzeniach były pozostawione kartki z informacjami jakie niespodzianki nas czekają oraz gdzie należy się dalej kierować. Miś Marcyś poprowadził nas od  Miasteczka Westernowego, dalej brzegiem stawu „Śmieszek”, przez urokliwy las, aż do ogrodu Pani Kornelki. Tam czekały na nas kolejne atrakcje. Dzieci mogły skakać na trampolinie, na skakankach, malować pejzaże na sztalugach malarskich oraz prowadzić spontaniczne obserwacje przyrody. Odbyła się tam również sesja zdjęciowa w stylu retro. Na koniec dzieci zjadły przepyszne kiełbaski z ogniska przygotowane przez tatę Maksia oraz otrzymały od Pani Kornelki własnoręcznie uszyte misie.  Serdecznie dziękujemy wszystkich za pomoc w zorganizowaniu tego radosnego dnia. 

postheadericon Rozpoczęcie roku przedszkolnego:)

Misiaki z wielką radością i zapałem przybyły 3 września po wakacjach do swojego przedszkola.Wszyscy wspólnie przywitaliśmy się i opowiedzieliśmy jak spędziliśmy wakacje. Aby uczcić na słodko i z uśmiechem pierwszy dzień w grupie nr V, Misiaki ochoczo zjadły przeeeepyszne babeczki. Po wszystkim bawiły się wesoło na swoim ukochanym placu zabaw.

Pozdrawiamy i dziękujemy za przepyszne wypieki.