Pierwszy dzień wiosny

21 marca, w czwartek rozpoczęła się kalendarzowa wiosna. Misiaki na spacerze szukały pierwszych jej oznak. Znalazły krokusy, przebiśniegi, usłyszały szczebioczące ptaki i zgodnie określiły, że Pani Wiosna jest już z nami. Po powrocie do przedszkola szybko zabrały się za prace ogrodnicze i posadziły kwiaty. Miały bardzo dużo radości.

W cieniu łopianowego liścia

W czwartek 21.03 do przedszkola zawitał teatrzyk. Dzieci oglądały ciekawe przedstawienie pt. ” W cieniu łopianowego liścia”. Dowiedziały się między innymi jak należy zachowywać się w lesie oraz przypomniały sobie podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Wszystkim się bardzo podobało.

Dogoterapia

W miniony piątek (15.03) naszą grupę odwiedził pies Coffey – labrador. Dzieci miały możliwość poznania go bliżej. Wspólnie się bawiły, karmiły, próbowały swoich możliwości w zakresie tresury. Misiaki zostały uświadomione jak należy się zachowywać podczas spotkania z psami, których nie znają Wszyscy dużo wynieśli ze wspólnego spotkania, mając przy tym dużo radości.

Dzień kobiet

8 marca świętowaliśmy dzień wszystkich kobiet. W naszej grupie dziewczynki poczuły się jak prawdziwe damy. Została zorganizowana wyjątkowa kawiarenka, w której kelnerami byli nasi chłopcy. Mali mężczyźni z powagą i zaangażowaniem wypełniali swoje obowiązki, aby jak najlepiej sprostać oczekiwaniom młodych dam.

Wycieczka -teatr cieni

W dniu 27.02.2016 dzieci z grupy Misiaków wybrały się na wycieczkę do Bielska – Białej. W galerii obejrzeliśmy wystawę prac powstałych na bazie ilustracji do książki, połączenie teatru cieni z rysunkiem. Naszym przewodnikiem po bielskiej galerii była Pani Krystyna Nikiel, utalentowany plastyk. Zaprezentowała nam również wszystkie rekwizyty, które sama stworzyła i wykorzystała w trakcie tworzenia … Czytaj dalejWycieczka -teatr cieni