Archiwum autora

postheadericon Pasowanie na przedszkolaka

Ja dziś pięknie występowałem

i w nagrodę prawdziwym przedszkolakiem zostałem!

No i stało się!!! 7 listopada nasze Kreciki wstąpiły w szeregi najprawdziwszych przedszkolaków 😉 Mają już za sobą pierwszy poważny występ dla szerszej publiczności. Zadeklamowały wierszyki,  zatańczyły, zagrały i zaśpiewały piosenki! Uwierzycie, że mają dopiero 3 latka a już tyle potrafią? 😉  Życzymy im zatem, by nauka zawsze przychodziła im łatwo a uśmiech nie odstępował ich na krok 😉 Gratulujemy!!!

postheadericon Wierszyk ortofoniczny

WIERSZYK ORTOFONICZNY

Wietrzyk wieje fiu, fiu, fiu.

W liściach psoci szu, szu, szu.

Z zającami w berka gra,

Goni wronę kra, kra, kra.

postheadericon Piosenka pt.: „Dmucha wiatr”

ŚPIEWANKA-POKAZYWANKA PT.: „DMUCHA WIATR”

Dmucha wiatr (2 razy dmuchamy przed siebie),

Szumią drzewa (szu, szu).

Idzie burza (tupiemy)

i ulewa (przesuwamy dłońmi z góry na dół).

A ja w domu schowam się (formujemy z rąk daszek nad głową)

deszcz nie zmoczy mnie!

Kap, kap, kap (naśladujemy padający deszcz)

kap, kap, kap (jak wyżej)

deszcz nie zmoczy mnie (wykonujemy gest przeczenia palcem wskazującym) x2

postheadericon Informacja dot. Krecików

W ramach przypomnienia- w dniu jutrzejszym (7 listopada) dzieci schodzą się do przedszkola do 8.15 w strojach odświętnych. Rodziców zapraszamy do naszej sali na godz. 10.00 🙂

******************************************************************************************************************************************************************************************************

W czwartek (8 listopada) będziemy obchodzić w przedszkolu DZIEŃ BIAŁO-CZERWONY. Prosimy, by dzieci w tym dniu przybyły do przedszkola w ubrankach w w/w kolorach. W tym dniu będziemy w przedszkolu realizowali treści patriotyczne.

postheadericon Odwiedziny Pani Jesieni!

Musimy się Wam koniecznie czymś pochwalić! Wczoraj odwiedził nas gość specjalny- Pani Jesień! I wiecie co? Była dokładnie taka, jak ją sobie wyobrażaliśmy! Miała na sobie złocisty płaszcz i kolorowe liście we włosach! Przybyła do nas, by opowiedzieć nam piękną bajeczkę o przyjaźni, która narodziła się w leśnym przedszkolu! Mieliśmy też okazję pobawić się z nią w wesołe zabawy, a nawet wykonać pod jej okiem jesienną pracę plastyczną 😉 Zajęcia dostarczyły nam sporo wspaniałych emocji, które zostaną z nami na długo… Zresztą o szczegóły dopytajcie nasze Kreciki! Z pewnością chętnie Wam o wszystkim opowiedzą!

Serdeczne podziękowania dla mamusi Mikołaja za pomoc w organizacji zajęć dla dzieci 😉 Od wczoraj „jesień” stała się dla nas ulubioną porą roku 😉 Dziękujemy za wspólną naukę i zabawę!

P.S. Z przyczyn technicznych zdjęć w galerii nie znajdziecie 🙁 Aparat odmówił posłuszeństwa… Szczęście w nieszczęściu- mamy jedno pamiątkowe zdjęcie! No i coś jeszcze- 23 niesamowitych relacji dzieci, które były naocznymi świadkami tego pamiętnego wydarzenia 😉

postheadericon Jesień w parku

Byliście w tym tygodniu na spacerze w naszym miejskim parku? My byliśmy i nawet poświadczymy tym, którzy jeszcze nie zdążyli, że jesień go nie ominęła 😉 Zostawiła pomalowane drzewa, porozrzucała kasztany i żołędzie, udekorowała ścieżki kolorowym dywanem z liści. Pięknie tam! Zresztą sami zobaczcie!

postheadericon Sok marewkowo-jabłkowy

Jesień to czas zbioru warzyw i owoców. Postanowiliśmy i my skorzystać z jej dobrodziejstw 😉 Pod nadzorem naszych pań przygotowaliśmy pyszny soczek marchewkowo-jabłkowy! Wykonanie okazało się proste i przyjemne 😉 Zapraszamy do naszej galerii!!!

postheadericon Teatrzyk „Kłopoty sroczki”

12 października w naszym przedszkolu odbyło się małe widowisko teatralne pt. „Kłopoty sroczki”, przygotowane i przedstawione przez zawodowych aktorów. Było to dla naszych maluszków duże przeżycie, ponieważ w takim  wydarzeniu uczestniczyli w przedszkolu po raz pierwszy 😉 Zarówno tytułowa bohaterka  jak i resztę występującym w nim postaci, okazała się być bardzo sympatyczna 😉 Co więcej wiele się od nich nauczyliśmy! Najwięcej od Sroczki, która za swoje kłamstewka poniosła przykre konsekwencje. Podczas całego przedstawienia na buziach dzieci dało się zauważyć wielkie zainteresowanie, za które na koniec podziękowaliśmy dużymi oklaskami 😉 Do sali wróciliśmy w doskonałych nastrojach. Z niecierpliwością czekamy na kolejne kolorowe przedstawienie 😉

postheadericon Uczymy się-Kreciki

Piosenka pt.: „Orkiestra”

Mały jeżyk na bębenku gra:

ram, pam, pam. 3x

Na grzechotkach grają misie dwa:

szu, szu, szu. 3x

Szary zając na talerzach gra:

bum, tara. 3x

Młody dzięcioł w drzewo stuka tak:

stuku, puk. 3x

Już orkiestra rytm ten dobrze zna:

ram, tam, tam 3x.

postheadericon Zaproszenie-Kreciki

ZAPROSZENIE

Serdecznie zapraszamy rodziców „Krecików” na uroczystość „PASOWANIA NA PRZEDSZKOLAKA”, która odbędzie się 7 listopada (środa) o godz. 10.00 w naszej sali.

Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc w sali prosimy o przybycie max. 2 osób z każdej rodziny. Za wyrozumiałość w/w sprawie z góry dziękujemy.

W dniu uroczystości mile widziane będą odświętne ubranka dzieci w kolorach biało-granatowym lub biało-czarnym 🙂