Archiwum autora

postheadericon Eksperymenty ze śniegiem

11 stycznia nasza sala przypominała wielkie laboratorium! A to wszystko za sprawą zaproszonych gości, którzy pomogli nam odpowiedzieć na pytanie o to „Skąd się bierze śnieg”? Mieliśmy okazję wykonać pod okiem naszych ekspertów mnóstwo ciekawych eksperymentów, które pobudziły naszą dociekliwość badawczą do wyciągania naprawdę zaskakujących wniosków 😉 Zajęcia dostarczyły nam sporej dawki wspaniałych emocji, które zostaną w naszej pamięci na długo… Niektóre z nich uwieczniły zdjęcia 😉 Zajrzyjcie do galerii!

postheadericon Zaproszenie- Krasnale

ZAPROSZENIE

Krasnale serdecznie zapraszają swoje Babcie i Dziadków na przedszkolną uroczystość z okazji ich święta, która odbędzie się w czwartek, 18.01. 2018 o godz. 12.15 🙂

postheadericon Ważne informacje- Krasnale

Co się u nas wydarzy w najbliższym czasie?

12 stycznia (piątek)  zajęcia z udziałem zaproszonych gości „Eksperymenty ze śniegiem” (zajęcia są odpłatne 7 zł/os.; koszty zajęć zostaną pokryte z „Wyprawki”)

22 stycznia (poniedziałek) idziemy do kina „Na Starówce” na spektakl pt.: „Plastusiowy pamiętnik” – koszt biletu- 17 zł (płatne u wychowawców grupy).

26 stycznia (piątek) w ramach zajęć dydaktycznych odbędzie się przedszkolny „Bal Karnawałowy”. Prosimy o przemyślane stroje, umożliwiające nam dobrą i bezpieczną zabawę 😉

postheadericon Podziękowanie

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom naszego „Świątecznego spotkania przy choince” za okazaną pomoc oraz zorganizowany poczęstunek 😉 Życzymy, by zbliżające się święta napełniły Wasze domy miłością, radością oraz dobrocią!

P.S. Jeżeli posiadacie Państwo zdjęcia z naszego spotkania, prosimy o ich udostępnienie na naszej skrzynce mailowej 🙂 Będziemy bardzo wdzięczne! Z góry w imieniu naszym i innych rodziców dziękujemy 🙂

postheadericon Spotkanie z higienistkami

8 grudnia gościliśmy w naszym przedszkolu Mikołaja, który przybył do nas w towarzystwie elfek higienistek 🙂 Nie znacie takich? My możemy zaświadczyć, że one naprawdę istnieją i spieszą z pomocą równie szybko jak Mikołaj! Nasi niecodzienni goście przeprowadzili z nami poważną rozmowę na temat konieczności dbania o swoje zęby, a Święty Mikołaj pod nadzorem specjalistek nauczył nas prawidłowej techniki szczotkowania 😉 Mieliśmy też okazję zatańczyć „Macarenę” w wersji świątecznej 😉 Oj, działo się… działo! Jedno jest pewne- szczotka, pasta, kubek, ciepła woda o swoje zęby zadbać nadeszła pora!

Składamy serdeczne podziękowania dla Świętego Mikołaja, elfek higienistek z Raciborza i mamy Martusi za zorganizowanie sympatycznego spotkania w szczytnym celu :):):) Dziękujemy!!!

postheadericon Piosenka „Jedzie zima”

Piosenka pt.: „Jedzie zima”
1. Jedzie zima, biała pani.
Pobrzękuje dzwoneczkami
2. W białym polu
w białym lesie.
Echo tę piosenkę niesie.
Dzyń!
3. Śnieżne sanie suną drogą.
Białą zimę do nas wiozą.

postheadericon Zaproszenie- Krasnale

ZAPROSZENIE

Dzieci z grupy Krasnali mają zaszczyt zaprosić swoich Rodziców na świąteczne spotkanie z przedstawieniem pt.:„Zmartwienie śnieżynek” w tle.
          Spotkanie odbędzie się 19 grudnia (wtorek) o godz. 16.00 w naszej sali.
                                                         Zapraszamy!!!

postheadericon Potrzebujemy!!! – Krasnale

Potrzebujemy!!!

Na poniedziałkowe zajęcia (11 grudnia) będziemy potrzebowali szklanej butelki po soku 250 ml bez etykiety. Wzorcowa  jest po soku firmy Fortuna, ale oczywiście niekoniecznie musi być taka sama 😉 Inne też przyjmiemy!

postheadericon Wycieczka do Opery Śląskiej w Bytomiu

6 grudnia uczestniczyliśmy w wycieczce do Opery Śląskiej w Bytomiu. Mieliśmy okazję uczestniczyć w spektaklu baletowym pt.: „Dziadek do orzechów”. Obejrzany spektakl bardzo nam się podobał, zwłaszcza, że to co się działo na scenie… przeniosło nas w zupełnie inny wymiar! Całość sztuki baletowej była naprawdę imponująca. Niektórzy z nas oglądali ją w naprawdę wielkim zachwycie. Każdy z nas mógł w tej sztuce znaleźć coś dla siebie, a opowiedziana historia wprawiła nas w naprawdę świąteczny nastrój! No i jeszcze coś o czym zapomnieliśmy wspomnieć… Podczas przerwy w spektaklu czekała na nas miła niespodzianka! Mogliśmy ponownie spotkać się ze świętym Mikołajem! Zresztą… dzieci już same Wam o tym opowiedzą 😉

postheadericon Wizyta Mikołaja

Zapewne jesteście ciekawi, jak w tym roku przeżyliśmy Mikołajki? No więc pokrótce streszczamy… Mikołaj nas w tym roku bardzo zaskoczył! Był w dwóch miejscach naraz!? Czy to możliwe? Ależ oczywiście… Nasze pierwsze spotkanie z nim odbyło się w naszej przedszkolnej sali, gdzie po krótkiej rozmowie z nim zostaliśmy obdarowani przez niego wielkim workiem z zabawkami 😉 No a później teleportowaliśmy się do Opery Śląskiej w Bytomiu (pomógł nam w tym oczywiście autobus) a tam … znów kolejne spotkanie ze Świętym! Wrażeń Mikołajkowych jak się łatwo domyślacie nam w tym roku nie brakowało! Mamy nadzieję, że i do Was zdążył na czas! W wolnej chwili zajrzyjcie do galerii, tam więcej na ten temat 😉