Archiwum autora

postheadericon Eksperymenty ze śniegiem

11 stycznia nasza sala przypominała wielkie laboratorium! A to wszystko za sprawą zaproszonych gości, którzy pomogli nam odpowiedzieć na pytanie o to „Skąd się bierze śnieg”? Mieliśmy okazję wykonać pod okiem naszych ekspertów mnóstwo ciekawych eksperymentów, które pobudziły naszą dociekliwość badawczą do wyciągania naprawdę zaskakujących wniosków 😉 Zajęcia dostarczyły nam sporej dawki wspaniałych emocji, które zostaną w naszej pamięci na długo… Niektóre z nich uwieczniły zdjęcia 😉 Zajrzyjcie do galerii!

postheadericon Zaproszenie- Krasnale

ZAPROSZENIE

Krasnale serdecznie zapraszają swoje Babcie i Dziadków na przedszkolną uroczystość z okazji ich święta, która odbędzie się w czwartek, 18.01. 2018 o godz. 12.15 🙂

 

postheadericon Ważne informacje- Krasnale

Co się u nas wydarzy w najbliższym czasie?

12 stycznia (piątek)  zajęcia z udziałem zaproszonych gości „Eksperymenty ze śniegiem” (zajęcia są odpłatne 7 zł/os.; koszty zajęć zostaną pokryte z „Wyprawki”)

22 stycznia (poniedziałek) idziemy do kina „Na Starówce” na spektakl pt.: „Plastusiowy pamiętnik” – koszt biletu- 17 zł (płatne u wychowawców grupy).

26 stycznia (piątek) w ramach zajęć dydaktycznych odbędzie się przedszkolny „Bal Karnawałowy”. Prosimy o przemyślane stroje, umożliwiające nam dobrą i bezpieczną zabawę 😉

postheadericon Podziękowanie

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom naszego „Świątecznego spotkania przy choince” za okazaną pomoc oraz zorganizowany poczęstunek 😉 Życzymy, by zbliżające się święta napełniły Wasze domy miłością, radością oraz dobrocią!

P.S. Jeżeli posiadacie Państwo zdjęcia z naszego spotkania, prosimy o ich udostępnienie na naszej skrzynce mailowej 🙂 Będziemy bardzo wdzięczne! Z góry w imieniu naszym i innych rodziców dziękujemy 🙂

 

postheadericon Spotkanie z higienistkami

8 grudnia gościliśmy w naszym przedszkolu Mikołaja, który przybył do nas w towarzystwie elfek higienistek 🙂 Nie znacie takich? My możemy zaświadczyć, że one naprawdę istnieją i spieszą z pomocą równie szybko jak Mikołaj! Nasi niecodzienni goście przeprowadzili z nami poważną rozmowę na temat konieczności dbania o swoje zęby, a Święty Mikołaj pod nadzorem specjalistek nauczył nas prawidłowej techniki szczotkowania 😉 Mieliśmy też okazję zatańczyć „Macarenę” w wersji świątecznej 😉 Oj, działo się… działo! Jedno jest pewne- szczotka, pasta, kubek, ciepła woda o swoje zęby zadbać nadeszła pora!

Składamy serdeczne podziękowania dla Świętego Mikołaja, elfek higienistek z Raciborza i mamy Martusi za zorganizowanie sympatycznego spotkania w szczytnym celu :):):) Dziękujemy!!!

postheadericon Piosenka „Jedzie zima”

Piosenka pt.: „Jedzie zima”
1. Jedzie zima, biała pani.
Pobrzękuje dzwoneczkami
Ref. Dzyń, dzyń, dzyń,
Dzyń, dzyń, dzyń,
Dzyń, dzyń, dzyń
Dzyń!
2. W białym polu
w białym lesie.
Echo tę piosenkę niesie.
Ref. Dzyń, dzyń, dzyń,
Dzyń, dzyń, dzyń,
Dzyń, dzyń, dzyń
Dzyń!
3. Śnieżne sanie suną drogą.
Białą zimę do nas wiozą.
Ref. Dzyń, dzyń, dzyń,
Dzyń, dzyń, dzyń,
Dzyń, dzyń, dzyń
Dzyń!

 

postheadericon Zaproszenie- Krasnale

ZAPROSZENIE

Dzieci z grupy Krasnali mają zaszczyt zaprosić swoich Rodziców na świąteczne spotkanie z przedstawieniem pt.:„Zmartwienie śnieżynek” w tle.
          Spotkanie odbędzie się 19 grudnia (wtorek) o godz. 16.00 w naszej sali.
                                                         Zapraszamy!!!

postheadericon Potrzebujemy!!! – Krasnale

Potrzebujemy!!!

Na poniedziałkowe zajęcia (11 grudnia) będziemy potrzebowali szklanej butelki po soku 250 ml bez etykiety. Wzorcowa  jest po soku firmy Fortuna, ale oczywiście niekoniecznie musi być taka sama 😉 Inne też przyjmiemy!

postheadericon Wycieczka do Opery Śląskiej w Bytomiu

6 grudnia uczestniczyliśmy w wycieczce do Opery Śląskiej w Bytomiu. Mieliśmy okazję uczestniczyć w spektaklu baletowym pt.: „Dziadek do orzechów”. Obejrzany spektakl bardzo nam się podobał, zwłaszcza, że to co się działo na scenie… przeniosło nas w zupełnie inny wymiar! Całość sztuki baletowej była naprawdę imponująca. Niektórzy z nas oglądali ją w naprawdę wielkim zachwycie. Każdy z nas mógł w tej sztuce znaleźć coś dla siebie, a opowiedziana historia wprawiła nas w naprawdę świąteczny nastrój! No i jeszcze coś o czym zapomnieliśmy wspomnieć… Podczas przerwy w spektaklu czekała na nas miła niespodzianka! Mogliśmy ponownie spotkać się ze świętym Mikołajem! Zresztą… dzieci już same Wam o tym opowiedzą 😉

postheadericon Wizyta Mikołaja

Zapewne jesteście ciekawi, jak w tym roku przeżyliśmy Mikołajki? No więc pokrótce streszczamy… Mikołaj nas w tym roku bardzo zaskoczył! Był w dwóch miejscach naraz!? Czy to możliwe? Ależ oczywiście… Nasze pierwsze spotkanie z nim odbyło się w naszej przedszkolnej sali, gdzie po krótkiej rozmowie z nim zostaliśmy obdarowani przez niego wielkim workiem z zabawkami 😉 No a później teleportowaliśmy się do Opery Śląskiej w Bytomiu (pomógł nam w tym oczywiście autobus) a tam … znów kolejne spotkanie ze Świętym! Wrażeń Mikołajkowych jak się łatwo domyślacie nam w tym roku nie brakowało! Mamy nadzieję, że i do Was zdążył na czas! W wolnej chwili zajrzyjcie do galerii, tam więcej na ten temat 😉