Archiwum autora

postheadericon UWAGA!

postheadericon Dzień Mamy i Taty

Drodzy Rodzice!

Planujemy naszą grupową uroczystość zorganizować
w czwartek 9czerwca o godzinie 16.00.
Występ dzieci odbędzie się w naszej sali, następnie przejdziemy do ogrodu przedszkolnego, gdzie zorganizujemy wspólny piknik.
Prosimy o przyniesienie dla swojej rodziny kiełbasek do grillowania oraz smakołyków na wspólny stół. My zapewnimy dla wszystkich kubeczki, tacki i sztućce jednorazowe, napoje (soki, woda), węgiel drzewny.
W przypadku niepogody poczęstunek zorganizujemy w sali, ale już bez kiełbasek.
(Prosimy o przyprowadzenie dzieci 15 minut przed występem.)
Wychowawczynie

postheadericon CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM!!!

11

W tym roku XIII Żorski Dzień Głośnego Czytania odbędzie się
w PONIEDZIAŁEK 30 MAJA 2016 r. o godzinie 10:00
– w całym mieście, w różnych miejscach, o tej samej porze trwa głośne czytanie (10-15 minut).
W naszym przedszkolu również będziemy czytać dzieciom fragmenty dowolnie wybranych książek,
bo „Czytanie, to najpiękniejsza zabawa, jaką wymyślił sobie człowiek” – W. Szymborska

1

postheadericon „Dbamy o zdrowie”

W dzisiejszym dniu tj. 22 kwietnia 2016 r /piątek/ zajęcia dydaktyczne przeprowadziła mama Marty – Pani Zosia, która opowiedziała nam, co należy zrobić, by być ZDROWYM. Mogliśmy poznać z bliska, przyjrzeć się oraz dotknąć: ludzkiego serca, oka oraz ucha – gdyż P. Zosia przyniosła wiele ciekawych pomocy – np.: różnego rodzaju plansze przedstawiające szkielet ludzki i skórę oraz wiele modeli narządów zewnętrznych ciała człowieka.
Bardzo dziękujemy za tak atrakcyjny poranek i mamy nadzieję, że Biedroneczki wykorzystają nowo nabytą wiedzę w życiu codziennym.

3

BIEDRONECZKI

postheadericon STROJENIE CHOINKI

19

4 grudnia – w piątek – w naszej grupie odbyło się uroczyste strojenie choinki. Biedroneczki przedstawiły występ mikołajkowy – dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki oraz zatańczyły do świątecznych utworów muzycznych. Następnie wraz z rodzicami dekorowaliśmy wyśmienite pierniczki, które ozdobiły grupową choinkę. Na zakończenie spotkania zatańczyliśmy wspólnie do piosenki „Merry Christmas” .

Atmosfera była bajeczna i wszyscy poczuliśmy już magię oraz ciepło zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Mamy nadzieję, że zapoczątkowaliśmy naszą Biedronkową tradycję strojenia choinki.

images2

postheadericon 4.XII – Dzień Górnika

W piątek – 4 grudnia, Przedszkole odwiedzili Górnicy: Pan Górnik oraz Pani Górnik!!! Byli to rodzice Stasia z grupy Żabki, którzy fedrują na Kopalni Rydułtowy „Anna”. Bardzo ciekawie opowiedzieli o pracy górnika – niebezpieczeństwach i zagrożeniach z którymi się zmagają, pokazali niezbędne narzędzia oraz urządzenia „ucieczkowe”, ubranie robocze oraz piękny mundur z czako. Poczęstowali nas również cukierkami tzn. szklokami -„Kopalniokami”, a także przynieśli swój najcenniejszy skarb, czyli węgiel. Serdecznie dziękujemy Im za przybycie, jeszcze raz składamy życzenia z okazji Barbórki i zapraszamy do nas za ROK!

8

postheadericon „Cała Polska czyta dzieciom”

1

17 listopada [we wtorek] w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” odwiedziła Nas  Mama Pawełka.

W skupieniu wysłuchaliśmy zimową bajkę „Mały kruk Skarpeta”.

Była to opowieść o zabawnym kruku, który dla Świętego Mikołaja przygotował miłą niespodziankę

– niezliczoną ilość butów, do których Mikołaj miał zostawić prezenty.

W nagrodę Biedroneczki otrzymały order „Małego kruka” oraz piękną kolorowankę.

Bardzo dziękujemy za odwiedziny i z niecierpliwością czekamy na następne:)