Archiwum autora

postheadericon Dni Biało-Czerwone u Żabek

Udało się ! Godnie uczciliśmy 100-lecie Niepodległości. Świętowaliśmy aż dwa dni ! A właściwie cały tydzień: Żabki poznawały, utrwalały najważniejsze informacje o Polsce; wybrane fakty z historii naszej Ojczyzny; uczyły się jak być „małym” patriotą; pilnie uczyły się hymnu, który pięknie wykonały w siedzibie Przedszkola podczas zbiorowego śpiewania. Akcja „Niepodległa” powiodła się! Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy aktywnie odpowiedzieli na nasz „biało-czerwony” apel.

Zdjęcia z tychże dni zamieszczamy w naszej Galerii. Z patriotycznymi pozdrowieniami. Wychowawczynie 🙂

postheadericon Mrówki u Żabek … ?!

Tak, 19 października, najprawdziwsze Mrówki odwiedziły Żabki. Wraz ze swoim opiekunem, który cierpliwie wyjaśniał tajniki życia tych pracowitych owadów.

Podczas spotkania dzieci  poznały zwyczaje i hierarchię mrówek, budowę i strukturę mrowiska, zobaczyły również prawdziwą królową, a także obejrzały świat mrówczymi oczami.

Relacja foto zamieszczona w żabkowej Galerii.

postheadericon Piosenka o ALFABECIE – propozycja jedna z wielu

Polecamy, w ramach coraz lepszego utrwalenia przez dzieci liter polskiego alfabetu, edukacyjne filmiki na Youtube, jak na przykład poniższy, który „Żabki” doskonale już znają 🙂

ALFABET  WARZYWNO – OWOCOWY

postheadericon ZDJĘCIA z Żabkowych „imprez”

Drodzy Rodzice,

Zapraszamy do naszej Galerii, gdzie mogą Państwo zobaczyć relacje fotograficzne z kilku naszych ostatnich działań:

• z urodzin naszej nowej żabki – Syntii /cudnie dzieci bawiły się pod okiem młodych animatorów/

• z sadzenia dębu – inicjatywa „odgórna”, z okazji 100-lecia Niepodległości

• z robienia soku warzywno-owocowego

• sprzedaży cebulek na rzecz Hospicjum

• z naszego Spotkania Rodzinnego w pięknym Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie

postheadericon JESIEŃ – piosenka

Dawno minęło już lato,
nadeszła jesień już.
Spadają liście z drzewa,
a zima już tuż, tuż.
W sadzie dojrzały owoce
i zebrać je już czas,
a ptaki szykują swój odlot za morze
i chcą pożegnać nas.

Ref: Jesień, nasza złocista jesień,
w wiklinowym koszu podarki, dla nas niesie.
Jesień, nasza złocista jesień,
w wiklinowym koszu podarki dla nas ma.

Dawno minęło już lato,
nadeszła jesień już.
Las zmienił swe kolory,
a zima jest tuż, tuż.
Wszyscy gromadzą zapasy
na srogiej zimy czas,
a ptaki szykują swój odlot za morze
i chcą pożegnać nas.

Ref: Jesień, nasza złocista jesień …

postheadericon Spotkanie Rodzinne

Aktualne informacje

1. Koszt pobytu na terenie Ogrodu Botanicznego wynosi 30 zł od rodziny

2. Spotkanie rodzinne odbędzie się na terenie tzw. Ogrodu Żółtego (ul. Sosnowa 5), mieści się tam

Centrum Edukacji Przyrodniczej i Ekologicznej Śląskiego Ogrodu Botanicznego.

3. Spotkanie podzielone będzie na dwie części:

a) Zabawy edukacyjne pod okiem edukatorów

b) Ognisko – na zakończenie spotkania; prowiant przywozimy sami !

4. Wyjazd osób jadących BUSEM – o godz. 15.15 spod parkingu przy pawilonie handlowym na

osiedlu, od strony Alei Wojska Polskiego

5. Spotkanie zaczyna się o 16.00 a kończy o 19.00

Prezentujemy poniżej MAPĘ OGRODU

postheadericon Dzień Chłopaka

W tym roku Dzień Chłopaka przypadł 30 września, w niedzielę. Dlatego świętowaliśmy go w naszej grupie zaraz po, czyli w poniedziałek. Tego dnia chłopcy byli więc niemal cały czas w centrum:  ich koleżanki złożyły im życzenia, wręczyły laurki i drobne upominki wraz ze słodkościami. Nie zabrakło ich także dla dziewczynek. Ciekawy i  chyba trafny był „ranking” popularności wybranych chłopców wśród dziewczynek z grupy. Dziękujemy z tego miejsca mamie Mariusza, która zorganizowała upominki dla naszych milusińskich! Święto uwieczniłyśmy na zdjęciach, które zamieściłyśmy w naszej Galerii.

Wychowawczynie

postheadericon PRZYNOSZENIE LIŚCI – PROŚBA

Prosimy o przynoszenie przez dzieci najpóźniej do czwartku (4.10) L I Ś C I – z różnych drzew; 2 / 3 szt.

Dziękujemy 🙂

postheadericon Akwarium

Od kilku dni mamy w naszej sali AKWARIUM. Przyniósł je nam i zamontował tata Victora. Oczywiście podarował nami i rybki, o następujących, często zabawnych nazwach: neon czerwony,neon czarny neon inesa, danio pręgowane, danio czerwone, hokejówki oraz niezbędny glonojad! Bardzo dziękujemy za ten „żywy” dar ! Obiecujemy dobrze się nim opiekować.

postheadericon 20 września – Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

W miniony czwartek świętowaliśmy w naszej grupie kolejny już raz Dzień Przedszkolaka. Wytłumaczyliśmy sobie ideę tego święta, podsumowaliśmy pierwsze tygodnie w przedszkolu, co nam się w nim najbardziej podoba. Wykonaliśmy portrety przedszkolaków – z samodzielnie wyciętych kawałków papieru. Relację fotograficzną możecie zobaczyć w naszej Galerii.

*Od 2013 roku Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka to święto ustanowione uchwałą sejmu.