Jasełka

JASEŁKA Dzieci i panie z grupy „Pszczółki” zapraszają rodziców na przedstawienie jasełkowe pt: „ Dzisiaj w Betlejem”           dnia 19 grudnia 2019r. (tj. czwartek) o godz. 16.30 w naszej sali. Jeśli jest taka możliwość prosimy o odbieranie dzieci w tym dniu wcześniej z powodów technicznych (dekorowanie sali). Prosimy o przyprowadzenie dzieci wcześniej –  16.15 do sali … Czytaj dalejJasełka

Warsztaty z ceramiki

 Wyjście do Studia Działań Artystycznych MOK Żory Dnia 28 listopada tj. czwartek idziemy na warsztaty z ceramiki. Koszt zajęć 5 zł – płatne u wychowawców. Zajęcia odbędą się o godz. 10.00. Plan dnia nie ulegnie zmianie.

„Deszczowe podróże” D. Gellner

„Wszystkie kalosze,Te małe i duże,Wszystkie kaloszeKochają podróże.Przechadzki po błocie,Spacerki, wycieczkiGdy z nieba spadają,Deszczowe piłeczki. Gdy mokre są dachy,I w rynnie coś dzwoni,A każda kropelka,Jak srebrny pomponikTe wszystkie kalosze, te małe i dużeruszają przed siebiew deszczowe podróże.”

Jesień

Rano mgła świat przykrywa, a w południe wiatr się zrywa. Wieje wietrzyk wju, wju, wju, aż brakuje wszystkim tchu. Z drzew spadają złote liście to już jesień oczywiście. Lecą liście szu, szu, szu, w całym świecie pełno dżdżu. Chmury rozsiewają deszcze parasolką chodzą świerszcze. Pada deszczyk kap, kap, kap, smutny ten jesienny świat.