Zabawy ruchowe.

Słoneczka zapraszam na piątkowe zabawy ruchowe Zabawy z kierunkami, dla ułatwienia można dziecku założyć gumkę, frotkę na lewą rękę. Udanej zabawy!

Poznajemy instrumenty- propozycja na poniedziałek.

Proponuję film edukacyjny o rożnych instrumentach. Oraz spróbujcie rozwiązać zagadki. Nazwy i dźwięki instrumentów są trudne do zapamiętania, mam nadzieję, że uda się Wam zapamiętać przynajmniej trzy. Muzyka towarzyszy nam w wielu miejscach, trzeba tylko dobrze słuchać. Sami możecie też stworzyć wiele instrumentów. Obejrzyjcie jakie pomysły miał Dobromir 🙂

Zabawy ruchowe.

Dzień dobry! Czas na piątkowe zabawy ruchowe. Dziś proponuję trochę ruchu i przy okazji ćwiczenia na orientację w przestrzeni (przód, tył,prawo, lewo). Udanej zabawy! Jeśli macie jeszcze ochotę na krótkie opowiadanie o biedronkach to zapraszam 🙂 .Posłuchaj opowiadania B. Formy pt .,,Biedronka” Po jego wysłuchaniu zastanów się i odpowiedz na pytanie: Czy biedronki są pożyteczne? … Czytaj dalejZabawy ruchowe.

Motylek- praca plastyczna

Uwaga słoneczka!☀️Zadania do wykonania 1.Posłuchaj wiersza pt.,, Motylek” Wandy Chotomskiej. Opowiedz, co robił motylek w wierszu? Zastanów się i powiedz(odnosząc się do własnych doświadczeń)co robi motyl na łące? Jakie ma kolory? ,,Motylek” Wanda ChotomskaMotylek lekki fruwa nad łąkąw dole są kwiaty w górze jest słonko.Motylek lekki w trawie się błąkamyśli że kwiaty to małe słonka.Fru fru, … Czytaj dalejMotylek- praca plastyczna

Łąka- rośliny i zwierzęta oraz zabawy matematyczne (propozycja na poniedziałek)

Obejrzyjcie film o łące, żeby przypomnieć sobie jakie można tam spotkać rośliny i zwierzęta. 2. Kolejna propozycja na dziś to bajka utrwalająca pojęcia matematyczne: kierunki w przestrzeni, kolory, liczenie ( w bajce jest do 10 ale można skrócić, gdy zauważymy że dziecko sobie nie radzi lub się nudzi),dla naszej grupy wiekowej wymagane jest do 5 … Czytaj dalejŁąka- rośliny i zwierzęta oraz zabawy matematyczne (propozycja na poniedziałek)

Karty pracy.

Drodzy Rodzice ! W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną , która nie wiadomo kiedy się skończy postanowiłyśmy, że będzie można odebrać karty pracy dzieci. Oczywiście nie jest to obowiązkowe, ale jeśli chcecie Państwo mieć dodatkowe zajęcie dla dzieci to zapraszamy. Ze względów bezpieczeństwa karty będą umieszczone w przedsionku , w budynku głównym przedszkola, w opisanej … Czytaj dalejKarty pracy.

Konkurs plastyczny.

Zapraszamy do udziału w powiatowym konkursie plastycznym uczniów wszystkich żorskich placówek oświatowych i dorosłych mieszkańców Żor pod tytułem „Patriotyzm na co dzień i od święta” – „Majowe Święta w sztukach plastycznych” – WIOSNA 2020 r. Wyrusz w zieloną „podroż” i pokaż nam przyrodę Żor i okolic Regulamin dostępny na stronie https://cer-zory.pl/konkursy/biezace/ Pozdrawiam Patrycja Pieter Centrum Edukacji … Czytaj dalejKonkurs plastyczny.

Zwierzątko z talerzyka papierowego.

Dzisiejsza propozycja na zajęcia plastyczne to wykonanie dowolnego zwierzątka żyjącego w wiejskiej zagrodzie z papierowych talerzyków. Poniżej dodam kilka przykładów takich zwierząt ale jeśli nie mamy talerzyków lub farb, a posiadamy drukarkę można wydrukować dziecku kilka zwierząt, poprosić aby pokolorowało, jeśli potrafi wycięło. A następnie przykleiło zwierzęta w różnych miejscach na dużym arkuszu papieru i … Czytaj dalejZwierzątko z talerzyka papierowego.