„Wiosna”

1. Promyk słońca wyjrzał zza chmury    I zobaczył świat szarobury.    I pomyślał : Kto tu pomoże?    Świat taki szary być nie może.  Ref:    Kto obudzi pąki kwiatów? (wiosna)          Kto pokaże gniazda ptakom ? ( wiosna)          Kto wygoni misia z nory? ( wiosna )          Zazieleni pola, bory? ( wiosna )2. Promyk słońca spotkał wiosenkę    I … Czytaj dalej„Wiosna”

,, Wiosna w błękitnej sukience”

1 . Wiosna w błękitnej sukience     Bierze krokusy na ręce    Wykąpie je w rosie świeżej     I w nowe płatki ubierze Ref.  Wiosna buja w obłokach       Wiosna płynie wysoko       Wiosna chodzi po drzewach       Wiosna piosenki śpiewa 2. Potem z rozwianym warkoczem    Niebem powoli gdzieś kroczy    Wysyła promyki słońca    I wiersze pisze bez końca Ref. … Czytaj dalej,, Wiosna w błękitnej sukience”

Pierwszy dzień wiosny

21 marca, w czwartek rozpoczęła się kalendarzowa wiosna. Misiaki na spacerze szukały pierwszych jej oznak. Znalazły krokusy, przebiśniegi, usłyszały szczebioczące ptaki i zgodnie określiły, że Pani Wiosna jest już z nami. Po powrocie do przedszkola szybko zabrały się za prace ogrodnicze i posadziły kwiaty. Miały bardzo dużo radości.

W cieniu łopianowego liścia

W czwartek 21.03 do przedszkola zawitał teatrzyk. Dzieci oglądały ciekawe przedstawienie pt. ” W cieniu łopianowego liścia”. Dowiedziały się między innymi jak należy zachowywać się w lesie oraz przypomniały sobie podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Wszystkim się bardzo podobało.

Dogoterapia

W miniony piątek (15.03) naszą grupę odwiedził pies Coffey – labrador. Dzieci miały możliwość poznania go bliżej. Wspólnie się bawiły, karmiły, próbowały swoich możliwości w zakresie tresury. Misiaki zostały uświadomione jak należy się zachowywać podczas spotkania z psami, których nie znają Wszyscy dużo wynieśli ze wspólnego spotkania, mając przy tym dużo radości.

Dzień kobiet

8 marca świętowaliśmy dzień wszystkich kobiet. W naszej grupie dziewczynki poczuły się jak prawdziwe damy. Została zorganizowana wyjątkowa kawiarenka, w której kelnerami byli nasi chłopcy. Mali mężczyźni z powagą i zaangażowaniem wypełniali swoje obowiązki, aby jak najlepiej sprostać oczekiwaniom młodych dam.

Wycieczka -teatr cieni

W dniu 27.02.2016 dzieci z grupy Misiaków wybrały się na wycieczkę do Bielska – Białej. W galerii obejrzeliśmy wystawę prac powstałych na bazie ilustracji do książki, połączenie teatru cieni z rysunkiem. Naszym przewodnikiem po bielskiej galerii była Pani Krystyna Nikiel, utalentowany plastyk. Zaprezentowała nam również wszystkie rekwizyty, które sama stworzyła i wykorzystała w trakcie tworzenia … Czytaj dalejWycieczka -teatr cieni